„Dobrev Klára: Nincs erős Magyarország erős Európa nélkül”
Euro news
„Orbán Viktor: A katonák a társadalom legjobb része…”
444.hu
Nem megyek el szavazni!
Senkit nem buzdítok erre, és nem is tudok egészen épp eszű indokot adni.
Az nem indok, hogy „művész ne politizáljon,” mivel kijelentés bizonyosan nem kerek, olyanokat lehetne írni -kiegészítő megjegyzésnek,- : direktben nyilvánosan ne (!), -ez ízlés dolga,- vagy világot szemlélő tanú (művész), ne álljon semmilyen oldalra. Idősebb Bruegel jut eszembe, akinek azért ki lehet olvasni világképét műveiből. A viláfkép nem napi politika, -mondhatná valaki. Megkockáztatom, történelmi keret ábrázolásából is ki lehet következtetni esetleges napi véleményeket, bár ez csak zseni esetében ér meg erőfeszítést…

Rékai Zsolt:
Double relation (kettős viszonylat)
„Köztes” című kiállítás után némi szünetet tartottam festésben, amire évtizedek óta nem volt példa.
Arra szintén nincsen indok, mi a motiváció, hogy amikor süt a nap, és más kirándul, leautózik Balatonra füvet nyírni, én inkább fizetek kert rendben tartásáért.
Nem!
Nem arról van szó, amit olyan sok művész képzel, hogy amit csinálok az olyan különös, vagy egyszer majd az lesz, és az sem igaz, hogy az a kevés boldogsághormon, ami munka közben, vagy utána képződik, elégséges a munkagörcshöz… Óvakodom szemléleti kliséktől, -(hiába?!) de még attól a nézettől is is, hogy sok befektetett munka egyszer majd megtermi a gyümölcsét…
Kinek?!
Festeni bizony rulett! Sokaknak van tétje, de mint tudjuk, többnyire nem a tényleges játékos nyer…
Valamikor, még filmes fényképezőgépek korszakában színes dia-pályázaton (is) részt vettem, azután hobby átadta helyét a festésnek. Miután festményeket szintén be kell fotózni, az eszköz nem tűnt el teljesen.
Lazításként gondoltam készítek néhány utcai fotót. Félprofi gépem van.
Saját fényképeimen zavart, hogy nagyobb mélységélességet vártam, -tudom ezzel ki is lehet emelni dolgokat,- de a relatív életlenség szörnyen zavart. Nem fényképezőgépemmel van baj! Nyomban megnéztem interneten mások utcaképeit, tájképeit, és azok sem voltak jobbak (mások)!
Festményen mélység és élesség tudatosan szabályozható, és ez eltérhet normális látás törvényeitől. Képzetesen arra közelítek, amire szeretnék...
Emlékszem, régen nagy mélységélességhez nagylátószögű optika kellett. Mai zoom optikáknál ez másként működik….
Miután tudomásul vettem, hogy saját optikai vizualitásommal, tudati kép-integrációmmal van hiba, ismét kepés vagyok (?!) utcai fényképet, nem széthulló belső körvonalak szerint szemlélni…